Położone w lasach Beskidów i Roztocza kurorty pomagają osobom z rozmaitymi dolegliwościami. Alergicy, chorzy na serce, z bólami nerek czy kręgosłupa piją wodę z mineralnych źródeł, zażywają leczniczych kąpieli, a przy okazji żegnają się ze stresem. Taką moc ma wyjątkowy mikroklimat, nieskażona przyroda i urokliwa architektura małych miasteczek. Uzdrowiskiem z unikatową zabudową w stylu szwajcarskim jest Iwonicz-Zdrój w Beskidzie Niskim – jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk, którego zalety znano już za czasów króla Stefana Batorego.
W modnym Rymanowie bywał stryj cesarza Franciszka Józefa, poeta Stanisław Wyspiański i Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Śpiewała Hanka Ordonówna i Mieczysław Fogg. Lwowski lekarz Tadeusz Żuliński kierował do Rymanowa swoich małych pacjentów, ponieważ bogate w jod powietrze i źródła mineralne wspomagają drogi oddechowe i układ krążenia. Do zdrowia wracają tu pacjenci po zawałach. Na nadciśnienie najlepszy jest mikroklimat w Horyńcu-Zdroju, gdzie kuracjusze korzystają z kąpieli w wodach siarczkowych i okładów z borowiny, idąc w ślady bywalca tych ziem Jana III Sobieskiego. Znanym kąpieliskiem już w XIX wieku był poddębicki Latoszyn. Wiele w to miejsce w ostatnich latach zainwestowano, by na powrót rozkwitło wodolecznictwo. Najmłodszy w tym gronie, ale dziś równie chętnie odwiedzany kurort to Polańczyk nad Jeziorem Solińskim, ze skarbem w postaci wód solankowych.
W podkarpackich domach uzdrowiskowych i hotelach czekają baseny i strefy spa. Można porozpieszczać swoje ciało w gabinetach masażu i piękności, a wieczorem zatańczyć na dancingu. Wokół wzgórza, spokój i las.
Przyjedź po zdrowie na Podkarpacie.