Strona główna Gospodarka Informacja i telekomunikacja Innowacje IT w sektorze agrotech na ratunek...
Aberit wkroczył na rynek w 2007 roku jako agencja interaktywna, budująca strony i sklepy internetowe. Dziś to cieszący się zaufaniem software house, który tworzy od podstaw systemy informatyczne, aplikacje mobilne, oferuje wspierające pracę zdalną autorskie oprogramowanie AbiFlow i rozwija innowacyjne projekty B+R. Najnowszym jest system, który ma pokonać plagę pszczelarstwa - umożliwić leczenie pszczół z warrozy bez użycia pestycydów.

Firmę założył Piotr Bereziewicz, certyfikowany menedżer projektów IPMA, menedżer komercjalizacji innowacji oraz ekspert w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Aberit od początku oferował nie tylko wsparcie techniczne, ale również doradztwo w zakresie tworzenia marki, marketingu i kampanii promocyjnych. – Z upływem lat skupialiśmy się na coraz bardziej ambitnych projektach, tworząc dedykowane aplikacje internetowe, rozbudowane serwisy www, e-commerce oraz wdrażając systemy klasy CRM i Project Management. Tak powstał nasz software house – opisuje Piotr Bereziewicz, który w ciągu 14 lat zbudował zespół składający się z 20 osób i markę, cieszącą się zaufaniem partnerów z Polski, Stanów Zjednoczonych i zachodniej Europy.

 

– Kierujemy się zasadą, że środki przeznaczone na stworzenie oprogramowania mają się zwrócić w postaci ograniczenia kosztów lub zwiększenia przychodów w przedsiębiorstwie - każdy projekt poprzedza audyt procesów biznesowych i ustalenie oczekiwań. Twórcze podejście do zagadnień, analiza rynku, dobór najlepszych narzędzi, wiedza holistyczna pozwalają nam odnosić sukcesy. Tworzymy systemy informatyczne od podstaw, wykorzystujemy także gotowe rozwiązania open source, aby spełnić wymagania klientów odnośnie funkcjonalności i budżetów. Przykładem naszych autorskich rozwiązań jest system AbiFlow, wspierający pracę zdalną. Wdrażamy go w przedsiębiorstwach, pomagając im w ten sposób zmniejszać koszty i podnosić efektywność – podkreśla założyciel Aberit.


Firma stale się rozwija i ma ambicje, by kreować innowacje procesowe i technologiczne. Bierze więc udział w projektach badawczo-rozwojowych. Przy niektórych współpracuje z firmami z Hiszpanii i Holandii, a także z uczelniami z Walencji, Barcelony, Madrytu i krakowską AGH. Dzięki temu powstał m.in. system do wczesnego wykrywania siedmiu wirusowych chorób u trzody chlewnej. Innym ciekawym projektem jest stworzona rok temu aplikacja mobilna do zmniejszenia lęku antycypacyjnego u pacjentów w gabinetach stomatologicznych.


System wykorzystuje piłeczkę tensometryczną, którą pacjent trzyma w ręce i słuchawki, poprzez które serwujemy użytkownikowi muzykę, mającą za zadanie zmniejszyć lęk. Najważniejszym elementem jest aplikacja na smartfonie, która analizuje dane psychometryczne, otoczenie i dane z zewnętrznych czujników oraz dostosowuje muzykę. Aktualnie firma realizuje swój największy projekt badawczo-rozwojowy – tworzy system do leczenia pszczół z warrozy, we współpracy z największymi pszczelarzami Polski.

 

- Jest to projekt, który zmieni sposób leczenia pszczół na świecie na całkowicie naturalny – zapewnia Piotr Bereziewicz.

 

O tych i innych innowacyjnych pomysłach, twórczym wykorzystaniu IT w różnych dziedzinach miał okazję opowiadać jako prelegent na Podkarpackim Kongresie Gospodarczym, Konferencji #PdlaP 2021 i Kongresie 60 milionów 2021. Jest także współautorem kilku publikacji, m. in.: „Scrum - o tym jak „rutyna” poprawia jakość życia i równoważy rozwój w Firmie IT”, „Jednostka twórcza w organizacji uczącej się“. Powodem do dumy jest przyznana jego firmie w 2019 roku nagroda główna „Żagle Biznesu SGH” dla inteligentnej organizacji. Aberit nominowano również na World Summit Award 2019 i doceniono Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą. - W tym samym roku, w którym przyznano nam te wszystkie nagrody, założyliśmy firmę-córkę w Miami, USA – dodaje Piotr Bereziewicz. – Dziś mamy więc klientów także zza oceanu, wraz z nimi poszerzamy swoją wiedzę i nabieramy doświadczenia, wciąż otwarci na nowe możliwości.

Udostępnij ten artykuł w mediach społecznościowych

22-06-2022 51 odsłon

Warto przeczytać

Najciekawsze atrakcje

Zapora w Solinie

Najciekawsze atrakcje

Zagroda pokazowa w Mucznem

Muzea i skanseny

Skansen w Sanoku

Architektura drewniana

Pałacyk Myśliwski w Julinie

Podkarpackie winnice

Karpacki Szlak Wina

Zamki, pałace i dwory

Zamek w Krasiczynie

Pieszo, rowerem i konno

Bieszczady dla początkujących

Najciekawsze atrakcje

Skansen w Kolbuszowej

Najciekawsze atrakcje

Arboretum w Bolestraszycach

Polecamy!

Inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego
Dlaczego Podkarpackie?
Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności