logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

160 logo programu Copy

logo podkarpackie Copy

160 logo mpr

 

logo greenvelo jpg Copy

 

baner unesco

Turystyka w regionie

wrota-tury

Uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Województwo Podkarpackie realizuje mikroprojekt pt. „Szlakiem obiektów UNESCO na pograniczu polsko-słowackim”, który zakłada poprzez wykorzystanie potencjału kulturowego i przyrodniczego obszaru pogranicza polsko-słowackiego, wykreowanie nowego produktu turystycznego, czyli szlaku obiektów UNESCO na pograniczu polsko-słowackim.

180312 lotLinie lotnicze „LOT” wystartowały z nowym połączeniem do Tel Awiwu. Loty z portu „Rzeszów-Jasionka” do Izraela odbywać się będą raz w tygodniu. Podróżni, którzy kupili bilety na inauguracyjny rejs otrzymali dodatkowo książkę „The Risk of Survival” - przedstawiającą losy Polaków i Żydów w okupowanej Polsce. Autorem publikacji jest dr Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN.

180308 utrecht Copy42 tysiące osób odwiedziło w dniach 2 – 4 marca br., targi turystyki rowerowej Wandelbeurs, E-bike Xperience i Bike MOTION Benelux 2018 w Utrechcie. Wśród wystawców znalazło się również Województwo Podkarpackie, które promowało atrakcje turystyczne regionu w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

180307 gmina przyjazna CopyPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w ramach promocji turystyki rowerowej, od 2012 r. jest organizatorem Ogólnopolskiego konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom" - w tym roku zaprasza do udziału w VII jego edycji!

logo woloskiUprzejmie informujemy, że w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Województwo Podkarpackie realizuje projekt pn. Szlak Kultury Wołoskiej, który zakłada utworzenie międzynarodowego szlaku kulturowego bazującego na dziedzictwie wołoskim, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju tj. z poszanowaniem lokalnych zasobów kulturowych, przyrodniczych i społecznych.