logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

11 grudnia 2016 roku wchodzi w życie nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał w 2017 r.

Poniżej krótka charakterystyka założeń rozkładowych na 2017 r.

Nowy rozkład jazdy pociągów zakłada zwiększenie oferty przewozowej poprzez:

  • wydłużenie pociągów kursujących w relacji Rzeszów – Dębica – Rzeszów do Tarnowa – łącznie pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem uruchamianych będzie
    22 pociągi.
  • zwiększenie liczby uruchamianych pociągów na linii 101 z Rzeszowa w kierunku Horyńca Zdroju co w konsekwencji pozwoli na całotygodniowy obieg pociągów pomiędzy Rzeszowem a Horyńcem Zdrój.

 

W nowym rozkładzie jazdy pociągów kontynuowane będą połączenia uruchomione w trakcie 2016 r. tj.:

  • w relacji Przemyśl – Medyka – Przemyśl - kursować będą 3 pary pociągów (w tym dwie codziennie). Składy wyruszające z/do Rzeszowa będą po krótkim postoju w Przemyślu jechały dalej do/z Medyki co dla podróżnych oznacza spore ułatwienie bo tym samym oferujemy połączenie bezpośrednie bez konieczności przesiadania się do innego pociągu.
  • w relacji Jasło - Krosno - Targowiska – kursować będą w 3 pary pociągów w dni robocze.
  • w relacjach Rzeszów – Gorlice i Gorlice – Jasło - pociągi kursować będą w piątki
    i niedziele w okresie do czerwca 2017 r. i od października 2017 r. Niedzielny pociąg relacji Gorlice - Jasło będzie skomunikowany z pociągiem relacji Komańcza – Rzeszów, który dedykowany jest uczniom i studentom.

Na terenie województwa podkarpackiego uruchamianych będzie średniodobowo 110 pociągów REGIO.

W drugiej połowie 2017 r. Samorząd Województwa Podkarpackiego zamierza przekazać Operatorowi do świadczenia kolejowych przewozów pasażerskich kolejne nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjny, które będą obsługiwały połączenia kolejowe na liniach zelektryfikowanych, co z pewnością przyczyni się do wzrostu komfortu podróżowania i jakości świadczonych usług kolejowych.

Ponadto na linii kolejowej nr 71 do użytku podróżnych został oddany nowy przystanek osobowy – Chmielów Zagumnie, na którym zatrzymywać się będą wszystkie pociągi REGIO z ww. linii.

 

Poniżej znajduje się szczegółowy rozkład jazdy pociągów na poszczególnych liniach kolejowych, na których Województwo Podkarpackie organizuje kolejowe przewozy pasażerskie - ważny od 11 grudnia 2016 r.